OTO bez Markízy, či Markíza bez OTA?

Autor: Lucia Lesayová | 26.1.2012 o 19:58 | Karma článku: 14,48 | Prečítané:  1822x

Dnes, pri náhodnom sledovaní televíznych novín TV Markíza som sa dozvedela, že jej moderátori a relácie sa nezúčastnia tohtoročnej ankety OTO. Nie, toto nebol pre mňa šok, prekvapujúcim bol samotný dôvod tohto konania.

Riaditeľka televízie sa vyjadrila, že sa nezúčastnia z principiálnych dôvodov. Ako sama poznamenala, od samého počiatku tejto ankety nie je možné zo strany televízie kontrolovať počítanie hlasov, a preto prevláda pocit, že tento rok sú výsledky zmanipulované. V tomto zmysle sa vyjadril aj moderátor Vilo Rozboril. Hneď mi však napadlo, prečo im toto, že nemôžu byť prítomní pri počítaní hlasov neprekážalo v minulosti, keď brali jednu cenu za druhou. Prečo iba tento rok, keď sa údajne ich moderátori neprebojovali do popredných miest. Myslím si, že sa sami týmto „zrazu morálnym“ gestom pochovali. Akoby implicitne potvrdili to, že ich moderátori skutočne prestávajú byť tými najzaujímavejšími, či najlepšími. Taktiež aj ich relácie, či vo všeobecnosti vysielanie, už nepriťahuje toľko pozornosti divákov. Veď neustále zmeny vysielacích časov seriálov, či filmov diváka naozaj odrádzajú. Keď sme už pri filme, naozaj rušivým momentom je to náhle ukončenie, bez záverečných titulkov. Ak idú dve časti seriálu po sebe, ich prechod nie je oddelený ničím. A menej všímavý divák si ani nemusí uvedomiť, že ide už ďalší diel. Tiež nerozumiem viacnásobným televíznym novinám počas dňa. Všetko sa stále opakuje, niekedy dokonca aj s tými istými „brebtami“. O športových správach nehovorím. Frajer na záver, opakovaný niekedy aj päťkrát, len nech sa vyplní čas, lebo nič iné nie je pripravené. Ak porovnám športové spravodajstvo na STV a Markíze, mám pocit, že tieto televízie existujú v iných časopriestoroch. Zatiaľ čo sa na STV dozviem, že vo svete naozaj prebiehajú športové súťaže od výmyslu sveta, na Markíze poznajú asi iba NHL a NBA...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?